واقعیت – حقیقت مواد غذایی رژیم غذایی

واقعیت – حقیقت: مواد غذایی رژیم غذایی دوران کودکی کمبود آهن بارداری استفاده روزانه برنامه باردار استفاده نوزاد

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی احتمال معرفی وزیر زن جهت وزارت علوم کم است / وزیر دولت اصلاحات

وزیر علوم دولت اصلاحات با تاکید بر اینکه حضور زنان در هیات علمی و پست‌های مدیریتی وزارت علوم کم‌رنگ هست، گفت: احتمال معرفی وزیر زن جهت وزارت علوم بسیار کم است.&

احتمال معرفی وزیر زن جهت وزارت علوم کم است / وزیر دولت اصلاحات

وزیر دولت اصلاحات: احتمال معرفی وزیر زن جهت وزارت علوم کم است

عبارات مهم : معرفی

وزیر علوم دولت اصلاحات با تاکید بر اینکه حضور زنان در هیات علمی و پست های مدیریتی وزارت علوم کم رنگ هست، گفت: احتمال معرفی وزیر زن جهت وزارت علوم بسیار کم هست.

جعفر توفیقی (وزیر اسبق علوم، تحقیقات و فناوری) در گفت و گو با ایلنا، راجع به احتمال معرفی یک زن جهت وزارت علوم گفت: احتمال گزینش زن جهت وزارت علوم بسیار کم هست؛ لیکن در بین افرادی که این روزها در محافل متفاوت جهت وزارت علوم حرف زده می شود، خانمی وجود ندارد.

احتمال معرفی وزیر زن جهت وزارت علوم کم است / وزیر دولت اصلاحات

او با اشاره به اینکه نقش زنان در وزارت علوم حتی در حوزه هیات علمی بسیار کم رنگ هست، گفت: یکی از مشکلاتی که امروز جهت عدم حضور زنان در وزارت علوم داریم، این است که حضور زنان از گذشته در دانشگاه ها کم بوده، ولی امروز به تدریج در حال پر رنگ شدن هست، ولی به حسب تاریخی بانوان حضور زیادی در پست های مدیریتی دانشگاهی نداشتند.

توفیقی افزود: با توجه به اینکه وزیر علوم باید از درون نظام آموزشی و پست های مدیریتی دانشگاهی گزینش شود که این شرایط جهت بانوان وجود نداشته و احتمال معرفی وزیر زن از سوی مدیر جمهوری جهت وزارت علوم بسیار کم است.

وزیر علوم دولت اصلاحات با تاکید بر اینکه حضور زنان در هیات علمی و پست‌های مدیریتی وزارت علوم کم‌رنگ هست، گفت: احتمال معرفی وزیر زن جهت وزارت علوم بسیار کم است.&

وزیرعلوم دولت اصلاحات تاکید کرد: البته بانوان به تدریج مسئولیت هایی را در دانشگاه به عهده گرفتند و اشخاص موفقی هم در دانشگاه بودند بنابراین می شود امیدوار بود که در سال های آتی بانوانی نیز از دل آموزش عالی بیرون بیایند و بتوانند در سطح معاون وزیر، روسای دانشگاه ها و در نهایت وزیر علوم ایفای نقش کنند.

او با بیان اینکه این روز ها اسمی از وزیر زن جهت وزارت علوم نیست، گفت: افرادی که مسئولیت های مدیریتی را در دانشگاه به عهده می گیرند باید از بین اعضای هیات علمی باشند؛ طبیعتا حضور زنان به عنوان اعضای هیات علمی بسیار کم بوده، لیکن نیاز جهت این منصب نیاز به مدرک دکتری هست؛ بنابراین چون تعداد بانوان عضو هیات علمی کم بود وقت حضور آنها در پست های مدیریتی نیز کم بوده است.

توفیقی در آخر گفت: حضور زنان در جمع اعضای هیات علمی در حال زیاد کردن هست؛ حتی تعداد دانشجویان دختر نیز به خصوص در دوره کارشناسی بسیار زیاد است و امروز 50 درصد جمعیت کارشناسی را بانوان تشکیل می دهند.

احتمال معرفی وزیر زن جهت وزارت علوم کم است / وزیر دولت اصلاحات

وی ادامه داد: این تعداد به دوره های ارشد و دکتری را نیز انتقال یافته خواهد شد و آینده نگری می شود تعداد فارغ التحصیلان زن دکتری زیاد کردن و در نهایت وقت حضور آنها در پست های مدیریتی وزارت علوم پر رنگ شود و در سال های آینده زنان نیز مراتب پیشرفت را طی کنند تا به سطح وزارت برسند.

واژه های کلیدی: معرفی | دانشگاه | دانشگاه | وزارت علوم | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz